29/07/2020

Вже багато років поспіль Міжнародну виставку LABComplEX підтримує Асоціація українських виробників «Морозиво та заморожені продукти» і цей рік не став винятком!

АУВМ і ЗПСьогодні «АУВМ і ЗП» – сучасне об’єднання однодумців, що йде в ногу з часом, є відкритим до запровадження нових ідей та проектів, яке продовжує дбайливо зберігати родинні традиції у виробництві та споживанні морозива. 

Створення Асоціації – прогресивне рішення виробників. Адже на ринку морозива України на той момент працювало понад 200 переробних підприємств. Кожне працювало за своїми правилами. Також, на той час на вітчизняному ринку з’явилося багато іноземних продуктів, зокрема і морозива.

Таким чином, для комплексного подолання проблем галузі, які виникали перед підприємствами, 30 жовтня 2001 р. було створено Асоціацію українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» («АУВМ і ЗП»).

На сьогодні Асоціація є потужним громадським професійним об’єднанням, яке за 18 років нараховувало понад 40 організацій.

Це підприємства – виробники морозива і заморожених продуктів в Україні: ПАТ «Житомирський маслозавод» (ТМ «РУДЬ», ТМ «Пустунчик», ТМ «Дитяче бажання», ТМ «Шеф-кухар»); ПрАТ «Хладопром» (ТМ «Хладик»); ТОВ «Ласунка» (ТМ «Ласунка»); ПАТ «Вінтер» (ТМ «Вінтер»), ТОВ ВТП «Агропереробка» (ТМ «Щедрик»), ПОГ АПВТ «Фірма «Ласка» (ТМ «Ласка», ТМ «Щедров», ТМ «Моя бабуля»); ТОВ «Галичина Ласунка»; ТОВ «Тірас – ТМ «Мозаїка», ПрАТ «Геркулес» (ТМ «Геркулес», ТМ «Застольні», ТМ «Добриня»); ФОП «Бородіна Л.В.» (ПП «Урсуленко») (ТМ «Оса», ТМ «Коло», ТМ «Мамині»); ТОВ «Пирятинський делікатес» (ТМ Smacom); ТОВ «ЗФ» (ТМ «ЗФ», ТМ «Дригало») та інші.

АУВМ і ЗП

Крім того, для підвищення ефективності виробництва морозива та заморожених продуктів до складу Асоціації були запрошені підприємства супутніх галузей, а саме виробники глазурі, наповнювачів, устаткування: ТОВ “Крона”, ТОВ “Інтерстрач Україна”, ТОВ “Компанія “Юнівест Маркетинг”, ТОВ “Єарокул”, ПП “Текстра Віта”, ТОВ “ШК МИР”, ПП “Галафрут”, ТОВ “ЮККА-Інвест”, ТОВ “Фуд-Лак Сервіс”, ТОВ “Аграна Фрут Україна”, ТОВ “Бейкер-Україна”, ТОВ “Агродар – Україна Плюс”, ТОВ “Компресорс Інтернешнл”, ТОВ “Патіпосуд”, ТОВ “Тотал”, ТОВ “Трелакс Пак”.

Наукові та навчальні установи: Інститут продовольчих ресурсів НААНУ, Національний університет харчових технологій; Київський національний торговельно-економічний університет; Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського; Одеська національна академія харчових технологій; Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Організації з рекламної, видавничої діяльності, з проведення виставок і фестивалів морозива: ТОВ «Україна-Сервіс», ПП «РІА «Марко Пак» (журнали «Мир продуктов», «Мир упаковки»), «Молочная индустрия», ТОВ «Смарт-Капітал» (журнали Food UA та Food Technologies&Equipment), ТОВ «Біопром» (журнали «Продукты&Ингридиенты», «Мясной бізнес») та інші.

Таке гармонічне поєднання зусиль усіх членів Асоціації призвело до активного розвитку підприємств галузі, забезпечення українського ринку безпечною та якісною вітчизняною продукцією, зокрема морозивом. Адже налагодження його виробництва на національному рівні – питання стратегічне та має загальнодержавне значення.

За період своєї роботи Асоціація постійно удосконалювала нормативно-технічну базу галузі виробництва морозива та заморожених продуктів і повністю забезпечила свої підприємства і галузь вцілому ДСТУ, Технологічними інструкціями до них.

Асоціація розробила:

• ДСТУ 4733:2007 “Морозиво молочне, вершкове, пломбір. Загальні технічні умови”;

• ДСТУ 4734:2007 “Морозиво плодово-ягідне, ароматичне, шербет, лід. Загальні технічні умови”;

• ДСТУ 4735:2007 “Морозиво з комбінованим складом сировини. Загальні технічні умови”;

• Типову технологічну інструкцію до вищезазначених трьох національних стандартів на морозиво;

• Зміни №1, №2 до ДСТУ 4733:2007; ДСТУ 4735:2007; ДСТУ 4735:2007;

• Зміну № 1 до технологічної інструкції на морозиво;

• ДСТУ 7623:2014 “Глазур та покриття для морозива. Загальні технічні умови”;

• Технологічну інструкцію з виробництва глазурі та покриття для морозива до ДСТУ 7623:2014;

• ДСТУ 8686.1:2016 “Морозиво м’яке та суміші для його виготовлення. Загальні технічні умови. Частина 1. Суміші для виготовлення м’якого морозива”;

• ДСТУ 8686.1:2016 “Морозиво м’яке та суміші для його виготовлення. Загальні технічні умови. Частина 2. Морозиво м’яке”;

• Технологічну інструкцію на м’яке морозиво та суміші для його виготовлення.

• ДСТУ 6028:2008 “Напівфабрикати з м’ясом в тістовій оболонці. Загальні технічні умови” (спільно з Інститутом продовольчих ресурсів УААН);

• ДСТУ 4437:2005 “Напівфабрикати м’ясні та м’ясо-рослинні посічені. Загальні технічні умови”;

• Зміни №1та №2 до ДСТУ 4437:2005;

• Типової технологічної інструкції до ДСТУ 6028:2008;

• Методики визначення кісткового залишку в продуктах з м’ясом.

 

Відповідно до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 22.07.2014 № 1602-VII Асоціація розробила та видала «Методичні настанови для підприємств з виробництва морозива та заморожених напівфабрикатів в тістовій оболонці» щодо підготовки та впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів на основі концепції HACCP, які рекомендовані для використання Міністерством аграрної політики та продовольства України.

За ініціативи Асоціації та з метою заповнення дефіциту фахівців галузі, на базі спеціальності «Технологія молока і молочних продуктів» у вишах, з дозволу Міністерства освіти України, запроваджено спеціалізацію «Технологія морозива». Ще з 2003 р. підготовлено та направлено на виробництво близько 320 фахівців, вкрай необхідних підприємствам галузі.

Розроблено та видано два навчальних посібники: «Технологія морозива»; «Обладнання для виробництва морозива». Навчальні посібники є унікальними виданнями, за якими здійснюється навчання студентів і аспірантів профільних навчальних закладів, вони також можуть бути корисними для викладачів, науковців і широкого кола спеціалістів молочної промисловості.

У 2019 році Асоціацією підготовлене науково-популярне видання для фахівців галузі, студентів, науковців «Історія морозива в Україні та світі». Книга підтверджує феномен надзвичайної популярності індустрії морозива у світі та в Україні, є черговим внеском у подальшому розвитку вітчизняної галузі з виробництва морозива за жорстокої конкуренції в умовах ринкових відносин.

Під егідою Асоціації з 21.03.2002 по 2013 рр. видавався журнал «Світ морозива та холоду» – єдине на українському ринку спеціалізоване науково-виробниче видання для професіоналів галузі виробництва та дистрибуції морозива та заморожених напівфабрикатів. Із 2013 р. дане видання виходить за участі Асоціації спільно ПП «РІА «Марко Пак» в журналі «Мир продуктов» розділом «Світ морозива та холоду».

Також, Асоціація входила до складу Громадських рад при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, при Антимонопольному комітеті України, при Міністерстві економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України і є активним учасником Громадської ради при Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, які є консультативно-дорадчими органами через які громадські, професійні організації приймають участь у формуванні та реалізації державної політики агропереробному комплексі.

 

За час свого існування «АУВМ і ЗП» налагодила співпрацю з міністерствами та відомствами нашої держави, що впливають на регулювання діяльності харчової та переробної промисловості. Разом з тим, налагоджено зв’язки з відповідними Комітетами Верховної Ради України, що дає можливість Асоціації брати участь в обговоренні та розробці законопроектів, які можуть вплинути на розвиток галузі, а також донести до законодавців думку членів Асоціації щодо змісту законодавчих актів і шляхів їх реалізації.

 

Результатом наполегливої та активної роботи за останні роки стало не тільки повне оновлення виробничого обладнання, технологічних схем і базових принципів виробництва морозива, але, що найголовніше, сталася кардинальна зміна у ставленні до роботи більшості працівників галузі – від розрізненості до згуртованого творення, та сформувався новий етап розвитку культури споживання морозива.

«Ми сильні, тому що ми разом!»

 


ОТРИМАТИ ЗАПРОШЕННЯ НА КОНГРЕС З ЛАБОРАТОРНОЇ МЕДИЦИНИ →

Comments are closed